Warunki techniczne dla klas MEDIUM/EXPERT

OPONY

Wszyscy uczestnicy biorący udział w Rajdzie Tukan w rajdzie w klasie Medium/Expert  obowiązani są do spełnienia wymogów technicznych umożliwiających start w rajdzie. Z racji , iż warunki terenowe w rajdzie OFF na poligonie jeleniogórskim i hałdzie są bardzo wymagające, nieodzownym jest posiadanie odpowiednich opon.

Wymagane są opony kostkowe, nie dopuszczamy klasycznych asfaltowo-offowych opon typu  enduro jak np. Mitas E07, anakee, metzeler 3 sahara  – tylko klasyczne kostkowe lub ostre bieżniki, umożliwiające wjazd na górę, lub jazdę w błocie. 

Będziemy zwracać uwagę zarówno na opony z przodu jak i tylne. O ile dopuszczone zostaną opony tylne trochę zużyte ( To Wasza sprawa jak będziecie wyciągać moto) o tyle opona przednia musi być zdrowa i z dobrym bieżnikiem.

Sugerujemy, by opony np. Mitas E09 były nowe i jedynie na tyle, przód musi być bardziej agresywny.

Sędzia techniczny będzie dokonywał inspekcji począwszy od czwartku  po otwarciu bazy rajdu i dokonaniu rejsstracji w Biurze Zawodów.

Każdy przypadek nieprawidłowej opony będzie oznaczał konieczność wymiany jej przed OSem , lub brak zgody na uczestnictwo.

Na terenie bazy rajdu już od piątku będzie możliwość zmiany opon w serwisie, lecz biorąc pod uwagę ilość uczestników radzimy by zmian dokonać we własnym zakresie.

 

SPRAWNE MOTO

Druga istotna część związana ze stanem technicznym motocykla. Hamulce i światła.

Hamulce. Wszystkie motocykle niezależnie od klasy musza posiadać sprawne hamulce, zarówno przednie jak i tylne. Działanie ich będzie wymagało prezentacji Sędziemu Technicznemu.

Nie interesuje nas jakiego rodzaju klocki będziesz posiadał, czy klamki będą oryginalne czy magura, ważne jest by hamulce były sprawne.

Oświetlenie

Niezbędne jest prawidłowe oświetlenie motocykla, dotyczy to zwłaszcza motocykli, które wezmą udział w OS nocnym. O działających światłach STOP nie musimy pisać jest to oczywiste!

 

STRÓJ, KASK, BUTY

Wszyscy uczestnicy biorący udział w Rajdzie Tukan w rajdzie Offroad obowiązani są do spełnienia wymogów technicznych umożliwiających start w rajdzie. Z racji , iż warunki terenowe w rajdzie OFF na poligonie jeleniogórskim i hałdzie są bardzo wymagające, nieodzownym jest posiadanie odpowiedniego stroju.

KASK

Każdy uczestnik rajdu OFF musi posiadać kask, jest to oczywiste jak oddychanie. Oczywiście w grę wchodzą kaski typu:

Enduro, pełne, czy szczękowe. Tylko czy w kasku integralnym dobrze się lata w OFF?

Oczywiście po za odpowiednim kaskiem niezbędne jest posiadanie gogli, szybki ochraniającej oczy. Jazda w goglach nie jest obowiązkowa, ale przy BT Sędzia techniczny poprosi Was o okazanie swojego wyposażenia.

Sugerujemy, aby kaski posiadały zapięcia typu DD, ponieważ one tak naprawdę zabezpieczają głowę w razie upadku.

BUTY

Jak mantra mówimy Wam o odpowiednim obuwiu. Wysokie buty motocyklowe , najlepiej crossowe, i najlepiej z zawiasami. Oczywiście w butach typu Diadora MUD Was wpuścimy na OS tylko szkoda skórkowych butów do … błota.

Nie przejdziecie BT jeśli nie będziecie mieli odpowiedniego obuwia !!!

 STRÓJ

Nie wymagamy specjalnego stroju, ale wskazujemy bardzo przydatne elementy w które przy jeździe w offa należy się zaopatrzyć,  najlepiej na rajd J

– zbroja, buzer, ochrona kolan, stabilizator szyi będą nieocenione przy jakimkolwiek upadku czy to na hałdzie, czy w innym miejscu.