Wyniki OFF po reklamacjach !

W dniu dzisiejszym zostały zamieszczone już ostateczne wyniki naszego rajdu.  

 

Parę słów wyjaśnienia:

1) Wyniki Braszowic_1  w pierwszej odsłonie,  zawierały błąd związany z nieprawidłowym wjazdem na bramkę pomiarową.

50 zawodników wjechało na środek OS i przejechało przed bramką pomiarową, z tego powodu system zaczytał czas pracy bramki, a nie czas przejazdu zawodnika przez OS.

Dokonaliśmy zmian w tych przypadkach, skasowaliśmy wyniki z mety pozostały zatem te czasy, które zostały zmierzone przez system przy prawidłowym przejeździe – najpierw start potem meta.

2) Skorygowaliśmy także zmiany (te,  które były zasygnalizowane przy reklamacjach) zawodników i klas im przypisanych.

3) Niestety z powodu braku zapisu w regulaminie, nie wykasowałem czasów zawodników, którzy są zawodowcami,  – czytaj byłymi /obecnymi zawodnikami klubów sportowych. W przyszłej edycji w regulaminie będą zapisy wyraźnie to regulujące.  

4) OS Kłodzko sobota – niestety z powodu awarii – spalone zasilacze w urządzeniach pomiarowych pomiar czasu padł nam mniej więcej w połowie OS. Dlatego podjęliśmy decyzję, że anulujemy pomiar na tym OS mimo, iż część z Was zaliczyła pełny wymagany przejazd.  W każdym razie każdy z Was mógł się z trasą OS zaznajomić , po to by w niedzielę pobawić się z czasem.

5) OS Kłodzko niedziela – jak sygnalizowałem podczas imprezy, decyzję o tym ile kółek powinniście zrobić w niedzielę podjąłem po analizie Waszego stanu z soboty. Dlatego podjąłem decyzję o 3 obowiązkowych okrążeniach, a nie  o 5 lub 2.

Dodatkowo, wycięliśmy z trasy niedzielnego OS miejsca które się korkowały, po to właśnie by bezpiecznie i szybko móc przejechać ten OS.

Nie odbyło się też bez wpadek podczas niedzielnego przejazdu. W pewnym momencie jeden z wolontariuszy przez przypadek wyłączył zasilanie do systemu pomiarowego i 4-7 zawodników nie miało zaczytanego czasu. Okazało się jednak, że te osoby profilaktycznie zrobiły 4 okrążenia, więc czas pokazany przy 4-tym okrążeniu został podzielony przez dwa i taki uśredniony czas za jedno okrążenie zostało wpisane do systemu jako trzecie obowiązujące.

Generalnie podsumowując. Wygląda na to,  że jednak OSy były wyczerpujące i to zarówno prawnie (policja na drogach publicznych) jak i fizycznie – ponieważ  ukończyło wszystkie obowiązujące OS-y jedynie 97 zawodników na 330 zapisanych na rajdzie.

 

 Gratuluję wszystkim Wam ukończenia choćby jednego z OSów i mam nadzieję, że zobaczymy się wkrótce na kolejnym rajdzie Tukan lub na Super Tukanie!

 

Trofea zostaną przesłane zwycięzcom na adresy wskazane w formularzu zapisów w ciągu najbliższego tygodnia. 

kliknij na stronę z wynikami